جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۲

اخبار مهم

اخبار مهم

تقویم فارسی

 
جمعه
۱۳۹۳
مرداد
۱۰
 

اخبار سمت راست بالا گردان 1

تصویر
چرا ایدئولوژی تکفیری‌ها برای برخی جذاب است/ ارتباط حوزه‌های علمیه شیعه و سنی باید گسترش یابد - / چرا بخشی از اعضای پیوسته به گروه‌های تکفیری از طبقات مدرن و تحصیل کرده هست و اتفاقاً برخی از آنها هم در عملیات‌های انتحاری شرکت داشتند ؟
چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۶
عضو گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: این روزها رفتار مردم در کشورهای عربی خیلی قابل فهم نیست. برخی کشورهای عربی کاملاً به زندگی دنیوی چسبیده‌اند و... ادامه مطلب...
تصویر
شهرهای بالای بیشترین میلیونر/ صنایع کوچک باید مراقب چه خطاهایی باشند؟ 15 اشتباه مهلک برای صنایع ایران /چطور شرکتی سودده داشته باشیم؟
چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۰
شهرهای دارای بالاترین میلیونر طبق تحقیقات مجله اسپیرز و شرکت مشاوره ثروت "ولث اینسایت"، تقریبا یک سوم از 37 هزار سکنه موناکو یک میلیون دلار یا بیشتر دارایی دارند.... ادامه مطلب...
تصویر
رهبر معظم انقلاب : همه دنیا باید به تجهیز ملت فلسطین کمک کند / دولتهای اسلامی برای یاری مظلومان غزه از اختلاف نظرهای سیاسی و غیرسیاسی صرف‌نظر کنند/ بیایید به یاری مظلوم برخیزیم و نشان دهیم که جهان اسلام در مقابل ظلم و ستم، آرام نمی نشیند
سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۱
زیبایی عید سعید فطر، امروز با نماز پرشکوه ملت ایران در سراسر این سرزمین اسلامی دو چندان شد و مردم مؤمن و موحد به شکرانه یک ماه تقوا و بندگی، سجده عبودیت بجا آوردند.... ادامه مطلب...
تصویر
3 عضو كميسيون امنيت ملي مجلس تسليح كرانه باختري تغيير معادلات به نفع فلسطين است/ سردار وحیدی مطرح کرد مسلح کردن کرانه باختری برگ زرینی در مقاومت مردم فلسطین/ فلسطنیان باید معبرهای را از اردن به سوریه و عراق بازکنند
يكشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۴۳
جنايات رژيم صهيونيستي در قتل عام مردم بي دفاع غزه در حالي وارد سومين هفته شد كه شمار شهداي غزه از مرز 1000 شهيد گذشت. اما در ميان تمامي اين جنايات، طرح شدن استراتژي... ادامه مطلب...
ششمين جشنواره ملي راهنمايان گردشگري با حضور بيش از 600 نفر از فعالان و سرمايه گذاران اين صنعت در ارومیه / معرفی جامعه تخصصی تورگردانان ایران / گزارش تصویری از فعالیت تورگردانان در معرفی منطقه آزاد ارس / دریاچه ارومیه با توسعه گردشگری دوباره سر بلند می کند PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار - دریاچه ارومیه
پنجشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۰۶

ششمین گردهمایی سالیانه راهنمایان گردشگری سراسر کشور در استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

بر اساس تصمیم اعضای هیات مدیره‌ی انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری کشور، ششمین جشن بزرگ راهنمایان ایران‌گردی و جهان‌گردی هم‌زمان با "روز جهانی راهنمایان گردشگری" در اوایل اسفند ماه سال جاری در استان آذربایجان غربی با مرکزیت شهر اورمیه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که در پنج سال گذشته این گردهمایی به ترتیب در استان‌های تهران، یزد، آذربایجان شرقی، مازندران و خوزستان برگزار شده است.

جعفر ذوالفقاری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، از آمادگی این استان برای برگزاری ششمین گردهمایی راهنمایان گردشگری خبر داده است. همچنین موضوع اجرای این جشن در پنجمین جلسه تخصصی کارگروه گردشگری استان که با حضور مسوولان استانی در روز یکشنبه 28/8/91 تشکیل شده بود، مطرح و مورد تصویب قرار گرفته است.

خبرها حاکی از آن است که آذربایجان غربی میزبان حدود 600 راهنمای گردشگری، خبرنگاران و مهمانان ویژه خواهد بود.

قابل ذکر است که راهنمایان گردشگری در آستانه‌ی برگزاری ششمین گردهمایی سالیانه به تشکیل کانون سراسری می‌اندیشند.


------------------------------------

معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت :‌ جشنواره ملي راهنمایان گردشگری فرصت ارزشمندي براي معرفي جاذبه هاي استان است . به گزارش ارومیه خبر
معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي در جلسه كارگروه تخحصصي ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان با اشاره به برگزاري ششمين جشنواره تورگردانان ايران در اروميه گفت : وجود طبيعت بي نظير و جاذبه هاي غني گردشگري و بناها و محوطه هاي تاريخي در استان به همراه داشتن مرز مشترك با 4 كشورمنطقه ، آذربايجان غربي را در جايگاه ويژه اي در زمينه گردشگري قرار داده است كه بايد با برنامه ريزي و هماهنگي تمامي دستگاههاي اجرايي ، فرهنگي و اجتماعي استان از جشنواره راهنمايان گردشگري براي معرفي اين توانمنديها و قابليت هاي اين صنعت در استان بهره لازم را برد .
وي ادامه داد :‌ صنعت گردشگري ، صنعت درآمد زا و اشتغالزا است كه مي توان با هدف گذاري دقيق در برنامه ها و تدوين نقشه راه و فراهم ساختن زيرساختهاي مورد نياز و ايجاد هماهنگي ميان بخشي و ارتقاء فرهنگ عمومي در جامعه از مزاياي اين صنعت در توسعه ساير بخشها استفاده كرد .
سيد جواد محمودي در ادامه با تاكيد بر تشكيل ستاد راهبردي جشنواره ملي راهنمايان گردشگري در استان ، از تمامي مسئولان و صاحبنظران خواست تا در برگزاري هرچه بهتر اين جشنواره تلاش و همكاري كنند .
مديركل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گرشگري آذربايجان غربي نيز در ادامه اين جلسه گفت : در عرصه گردشگري استان به رغم استعدادهاي فراوان در منطقه ، كارهاي بسياري مغفول مانده است كه مي توان با برنامه ريزي و توجه به آن ضمن كمك به رونق اين صنعت زمينه رشد وتوسعه ساير بخشهاي اقتصادي و فرهنگي در استان را فراهم ساخت .
جعفر ذوالفقاري افزود : ششمين جشنواره ملي راهنمايان گردشگري با حضور بيش از 600 نفر از فعالان و سرمايه گذاران اين صنعت در داخل و خارج كشور به مدت 3 روز از سي ام بهمن ماه تا 2 اسفند در اروميه برگزار مي شود .
وي ادامه داد :‌ برگزاري نشستهاي تخصصي ، بازدید از نمایشگاه توانمندی های گردشگری استان ، طبیعت گردی جاذبه ها و نشست مطبوعاتی از بخشهاي ديگر اين جشنواره است .
--------------------------------

جامعه تخصصی تورگردانان ایران
Iranian Tour Operators Association


جامعه تخصصی تورگردانان ایران
جامعه تخصصی تورگردانان ایران در سال 1375 شمسی در ابتدا بانام کمیته تخصصی تورهای ورودی توسط گروهی از آژانس های تورگردان ایرانی که به ارائه برنامه سفر و ترغیب گردشگران اروپا آسیا و آمریکا به دیدار از جاذبه های ایران می پرداختند تاسیس شد.
در سال 1382 شمسی کمیته مزبور به یک تشکل غیردولتیNGO با عنوان جامعه تخصصی تورگردانان ایران تغییر نام یافت و با اساسنامه جدید به ثبت رسید.
جامعه تور گردانان ایران معتبر ترین تشکیلات گردشگری در ایران است که در سطح استانداردهای بین المللی به اعضای خود خدمات لازم را ارائه مینماید.

اعضای جامعه تخصصی تورگردانان ایران
اعضای جامعه شامل آژانس های تورگردانی است که فعالیت اصلی آنان برنامه ریزی و زمینه سازی برای ورود گردشگر از اروپا و دیگر قاره ها به ایرا ن است.

اعضای این تشکل علاوه بر ارتباط بسیار قوی با آژانس های گردشگری جهان، وبرخورداری از سیستم های رایانه ای به هنگام خدماتی از قبیل اقامت درهتلهای استاندارد ،جاذبه های گردشگری ،راهنمایان ورزیده،رایانه ،خدمات حمل و نقل ، ویزا و دیگر خدمات مرتبط رادر ایران ارائه می دهد. امروزه ،این تشکل دارای 40 عضو می باشد.


 

 

اضافه‌ كردن نظر


اوقات شرعیامام اول

سخنان گوهر بار حضرت علی ابن ابیطالب ع

علی ابن ابیطالب : سخنان شما سنگهای سخت را نرم می کند

علی ابن ابیطالب : در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند .

علی ابن ابیطالب : دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد

علی ابن ابیطالب : کسی که بر مرکب شکیبایی سوار شود به پیروزی نهایی دست می یابد

علی ابن ابیطالب : چه زشت است کوچکی به هنگام نیاز و سرکشی به هنگام بی نیازی

علی ابن ابیطالب : حاجت محتاج را به تاخیر نینداز زیرا نمی دانی از اینکه فردا برای تو چه پیش خواهد آمد

علی ابن ابیطالب : حق سنگین است اما گوارا ، باطل سبک است، اما در کام چون سنگی خارا

علی ابن ابیطالب : دوست مومن عقل است ، یاورش، علم ، پدرش مدارا و برادرش ، نرمش

علی ابن ابیطالب : علم خویش را به جهل و یقین خود را به شک مبدل نکنید، آنگاه که به علم رسیدید عمل کنید و آنگاه که به یقین دست یافتید ،اقدام نمایید .

علی ابن ابیطالب : حق بگویید تا به حق معروف شوید،حق را به کار ببندید  تا از اهل حق باشید

علی ابن ابیطالب : آنچه را نمی دانی مگو ، بلکه هر آنچه را که می دانی نیز اظهار مکن

علی ابن ابیطالب : پیش از این که نسبت به کاری تصمیم بگیری مشورت کن ، و قبل از این که وارد عمل شوی ، فکر کن

علی ابن ابیطالب : اطمینان را با امیدواری مبادله نکن

علی ابن ابیطالب : همانا پاداش دانشمند از شخص روزه دار و شب زنده دارکه در راه خدا جهاد می کند بیشتر است

علی ابن ابیطالب : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد

علی ابن ابیطالب : بزرگترین نادانی ها برای بشر عدم شناخت خود است

علی ابن ابیطالب : برای مردم آن را بخواه که برای خود می خواهی و با دیگران طوری رفتار کن که مایلی درباره ات آنچنان کنند

علی ابن ابیطالب : گیتی برای تو شیواترین پندآموز است اگر پندپذیر باشی

علی ابن ابیطالب : بپرهیز از انجام کاری که اگر فاش شود انجام دهنده را خوار و خفیف سازد

امام دوازدهم

 

گلچینى از سخنان امام مهدى عج

من مهدى و قائم الزمان هستم. من آن كسى هستم كه زمین را پر از عدل مى‏كنم، همانگونه كه پر از ستم شده است. زمین هرگز از حجت خالى نمى‏ماند و مردم در وقفه نمى‏مانند و این امانتى است كه جز به برادرانت از اهل حق مگو


من ذخیره خدا در زمین و انتقام گیرنده دشمنانش هستم


من آخرین وصى هستم كه خداوند بزرگ به وسیله من گرفتارى‏ها را از خاندان و شیعیانم دور مى‏گرداند


من هنگام قیام آنچنان قیام خواهم كرد كه بیعت هیچ یك از سركشان به گردنم نیست


كیفیت بهره‏بردارى مردم از من در زمان غیبت، همانند بهره‏بردارى آنان از خورشید است، هنگامى كه ابر خورشید را از دیدگان پنهان كند


وجود من براى اهل زمین موجب امان است، همانگونه كه ستارگان براى اهل آسمان‏ها موجب امان هستند

زمین هیچگاه خالى از حجت نیست، یا آن حجت آشكار است یا پنهان


هنگامى كه خدا به ما اجازه سخن گفتن بدهد، حق آشكار شود و باطل‏ نابود گردد


هر كس كه ما از او بیزارى جوییم، خدا و فرشتگان و پیامبران و اولیایش نیز از او بیزارى مى‏جویند


اما ظهور فرج، پس آن به اراده خدایى است كه یادش بزرگ است و هر كس(براى ظهور) وقت تعیین كند، دروغ گفته است

-----------------------------------------
تمام حقوق اين سايت متعلق به موسسه رسانه ای سحر ارومیه خبر بوده و درج مطلب فقط با ذكر منبع مجاز مي باشد